Strijden tegen corona

We bevinden ons in de Advent om ons voor te bereiden op Kerstmis. Het vieren van de geboorte van Jezus, de menswording van God en het begin van Christus verkondiging gebeurt dit jaar op een andere wijze dan we gewend waren. Het coronavirus waart nog in alle hevigheid rond. Protesten van anti-vaxers komen in een ander perspectief te staan wanneer het je persoonlijk treft. Gelukkig kwam kardinaal Eijk deze week met een aanbeveling voor het vaccineren. Rond de zomervakantie lijken we af te stevenen op normaal leven.

Op 20 december wordt een speciale editie uitgezonden van Frontberichten, de serie op basis van vlogs van artsen, verpleegkundigen en andere mensen met cruciale beroepen in de frontlinies in de strijd tegen het coronavirus. Bedenker en regisseur van Frontberichten is documentairemaker Geertjan Lassche. Hij vervlocht video’s uit alle delen van ons land tot een compacte uitzending. Astrid Joosten verzorgt de voice-over. De serie is genomineerd voor een Gouden Roos, de belangrijkste Europese televisieprijs. De bekendmaking van winnaars is op 9 december.