Liudgerbrief week 9

LIUDGERBRIEF 5/21
NIEUWS VANUIT DE PAROCHIE VAN NOORD GRONINGEN

Op weg naar 7 maart 2021

Beste medeparochianen en geïnteresseerde meelezers,   

Hoe gaat het met u/met jou? Wat horen we die vraag vaak en wat stellen we hem vaak. Corona houdt ons op een veilige afstand van elkaar, maar dat is zeker niet het eind van de nabijheid. Er ontstaat een rusteloosheid, noem het voorjaarskriebels. Heel de natuur krijgt jeuk. We willen naar buiten, ons overgeven aan de gezonde ondernemingslust. Maar terwijl bomen en struiken knoppen ontwikkelen, lammetjes dartelen en vogels zingen, moeten wij – mensen – ook ons gezonde verstand blijven gebruiken.  

Met de RIVM-cijfers in het achterhoofd, heeft op dinsdag 2 maart het parochiebestuur een korte onlinevergadering gehad over slechts één onderwerp: willen we terugkomen op ons in december genomen besluit? Dit besluit was: voorlopig geen vieringen met kerkgangers. Graag willen we de kerken openen om het leven te vieren, maar de feiten fluiten ons terug. Wat zijn de feiten? In de laatste twee weken van februari zijn er alleen al in de provincie Groningen bijna 2.400 geregistreerde besmettingen bijgekomen… 

Nog geen 7% van de inwoners van Nederland is inmiddels gevaccineerd. We besloten dus unaniem voorlopig door te gaan met alleen online vieringen, met als uitzondering uitvaarten en af en toe een doopsel in besloten kring. 

Laten we er echter niet moe van worden elkaar af en toe te bellen, appen of mailen. Vriendelijke prikkels doen wonderen! Laten we in beweging blijven. Het is prachtweer voor wandelingen in de frisse buitenlucht, al dan niet in gezelschap. In de Engelstalige wereld wordt vaak gezegd ‘life is a state of mind’ – leven is een kwestie van instelling. Niemand heeft genoeg aan alleen zichzelf als medemens.  

Blijft u tijdens de Veertigdagentijd pater Iede de Lange gedenken in het verre Ethiopië? Zie deze en de vorige Vijfkracht voor meer details.  

Pastor Nellie eindigt haar studieverlof op maandag 8 maart. Ze zal u hier vast binnenkort over vertellen of schrijven.  

Hierbij de links voor enige online momenten:    


Terugblik op oecumenische vespers in de Veertigdagentijd uit Winsum en omstreken:   Woensdag 03/03 Ds. Thijs van de Kamp (De Poort, Winsum) https://youtu.be/xpPvHyCKPkE


Vooruitblik op online vieringen vanuit onze Liudgerparochie

Zondag 07/03 (10 uur): livestream vanuit Bedum mmv pastor Dorus Wubbels, Julia Zaytseva & jongeren https://youtu.be/vGcsSANfd60 
Zondag 14/03 (10 uur): livestream vanuit Bedum mmv locatie Wehe-den Hoorn met pastor Nellie Hamersma https://youtu.be/AZ2tZ8-k_eg 
Zondag 21/03 (10 uur): livestream vanuit Bedum mmv locatie Kloosterburen met pastor Dorus Wubbels https://youtu.be/SScJaD2JG60 

Hartelijke groet,  
Pastor Dorus Wubbels en het Parochiebestuur