Brief paus Franciscus

Paus Franciscus moedigt in zijn Vastenboodschap aan om in de veertigdagen voorafgaand aan Pasen te luisteren naar Jezus. In de mate dat wij in de veertigdagentijd luisteren naar diegene die tot ons spreekt, kan het ook een tijd van genade zijn door niet op onze gebruikelijke plaatsen te blijven of een vaak repetitief en soms saai dagelijks leven te leiden, maar door samen met Jezus een hoge berg te beklimmen. Daarbij laten wij ons naar boven leiden en maken we ons los van middelmatigheid en ijdelheid. Wij moeten op weg gaan, een reis bergopwaarts, die inspanning, opoffering en concentratie vereist, zoals een wandeling in de bergen. Die vereisten zijn ook belangrijk voor de synodale weg die we als Kerk willen verwezenlijken, schrijft de paus. U kunt hier verder lezen.