Eerste Jacobus pelgrimswandeling gehouden

Op de feestdag van de heilige apostel Jacobus 25 juli 2019 is in Uithuizen de eerste Jacobus pelgrimswandeling gelopen. De pelgrimage was een nieuw initiatief van het Nederlands Genootschap Sint Jacob afdeling Groningen-Drenthe en de Raad van Kerken Uithuizen. Onder de deelnemers bevond zich Tom Oosterhof, die destijds met Jan van der Zee de gids Jacobspad Uithuizen-Groningen samenstelde.
De pelgrimswandeling begon in de H. Jacobus de Meerderekerk. Iedereen kreeg een programmaboekje. Na het aansteken van de paaskaars verwelkomde voorzitster Gerry Buitinck van het Genootschap de deelnemers. Vervolgens hield pastor Wubbels een mooie overdenking. Hierin vertelde hij over Jacobus en zijn verkondiging in Spanje, over de ouders van Jacobus en hij sprak over Jezus. Toen Eddy Mul het lied ‘Le Chant des Pèlerins de Compostela’ op de piano inzette en het lied onder leiding van zangpedagoge Marlies de Waard was gezongen, vertrokken we langs het pelgrimsmonument door het schelpenhek richting Oldenzijl. Onderweg werd kort gepauzeerd bij boerderij ‘Iturea’. In Oldenzijl aangekomen werden de vijf kilometer lopers opgehaald en teruggebracht met auto’s naar Uithuizen. Helaas konden we niet in het mooie kerkje vanwege restauratiewerkzaamheden. 
Toen iedereen zich had opgefrist bij het dorpshuis liepen we over prachtige paden  langs Zandeweer naar Uithuizen. “We zijn begonnen bij Jacobus en gingen naar Jacobus. Niet in Spanje maar in Uithuizen”, zei mede-organisator Theo Remkes van het Genootschap. Het stilte traject met bezinningsmomenten onderweg gaf diepgang aan de pelgrimage.
Vermoeid en warm kwamen we aan in Uithuizen. Ontroerd liepen we, het pelgrimslied zingend, de kerk binnen. Een bijzondere belevenis. 
De pelgrimswandeling werd afgesloten met een dankwoord van voorzitster Gerry Buitinck, een verhaal over Jacobus van Theo Remkes en het zingen van het lied ‘Ga dan op weg’. In het Vincentiusgebouw was tenslotte een maaltijd voor de mensen die zich daarvoor hadden opgegeven. 

Foto’s van de pelgrimswandeling en achtergrondinformatie voor de pelgrims:


Contact

 • Bedum
  Grotestraat 47
  9781 HB Bedum
  Mobiel 06 30 84 04 80
 • Delfzijl
  Buitensingel 18
  9934 GB Delfzijl
  Telefoon 0596 61 34 08
  Mobiel 06 12 87 61 12
 • Kloosterburen
  Hoofdstraat 28
  9977 RD Kloosterburen
  Telefoon 0595 48 14 60
  Mobiel 06 30 92 38 05
 • Uithuizen
  Hoofdstraat-West 83
  9981 AB Uithuizen
  Telefoon 0595 43 17 93
 • Wehe-den Hoorn
  Warfhuisterweg 4
  9964 AX Wehe-den Hoorn
  Telefoon 0595 57 12 59
  Mobiel 06 30 11 37 08
 • H.Liudgerparochie Noord-Groningen
  Postbus 21
  9980 AA Uithuizen